Efekty dobrej fertygacji w uprawie pomidora pod osłonami

Dzisiaj powiemy Państwu jak prawidłowo podlewać i fertygować uprawę pomidora pod osłonami, zwłaszcza, gdy mamy wysokie temperatury.

Gdy na dworze termometr pokazuje w cieniu 35 stopni, w tunelu na wysokości około dwóch metrów termometr pokazuje 47 stopni. Jednak przy odpowiednio prowadzonej fertygacji, nawet przy takiej temperaturze na roślinach nie zobaczymy objawów stresu, tak jak to ma miejsce w prezentowanym na filmie tunelu.

Obecnie mamy już fazę produkcji, więc stosujemy jednolitą pożywkę. Na wcześniejszych etapach była zmieniana w zależności od potrzeb roślin. Teraz wykorzystujemy nawozy NPK  w połączeniu z nawozami prostymi (beczka B). W beczce A mieszamy saletrę wapniową z kwasem azotowym, którego ze względu na parametry wykorzystywanej do fertygacji wody musimy dodawać dość dużo.  Pamiętajmy, aby wybierać nawozy NPK o niskiej zawartości azotu, gdyż na tym etapie rośliny nie potrzebują go zbyt wiele, a stosując kwas azotowy w celu obniżenia pH również zwiększamy ilość dostępnego dla roślin azotu.